Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Degustacja win

Prowadzimy różnego rodzaje degustacje win zarówno dla osób które znają się już na winie, jak i osób które dopiero zaczynają swoją przygodę. Obecnie prowadzimy dwa rodzaje degustacji. Degustacje stacjonarną oraz online. Organizujemy również specjalne degustacje na życzenia klientów. Zachęcamy do kontaktu oraz zapraszamy na nasze degustacje.

 

Degustacje Stacjonarne

Obecnie prowadzimy degustacje wina tylko na terenie Gdańska. Odbywają się one w naszym sklepie gdzie są prowadzone przez sommeliera lub jeden z naszych ekspertów. Podczas degustacji standardowo podajemy drobne przekąski. Serdecznie zapraszamy na nasze degustacje!

 

Degustacje Online

Zapraszamy do zamawiania degustacji. Odbywają się one w systemie on-line na platformie Jitsi. Jak to działa? Wy zamawiacie degustacje a my dostarczamy próbki wina po 100 ml każde. Wspólnie łączymy się na platformie a wytwórca wina wirtualnie oprowadzi nas po winnicy. Poznajemy historię miejsca, rodziny i wina. Zobaczymy jak rosną winogrona, gdzie przebiega proces fermentacji i odkryjemy tajemnicę piwnic. Wszystko to w zaciszu domowego ciepła z wybraną selekcją pysznych win. Dołącz do wspólnej podroży i odkrywaj wspaniały świat wina. Zapraszamy!!!

 

Etapy Degustacji Wina

Podczas naszych spotkań na pewno przybliżymy wam etapy degustacji wina.

Barwa Wina

Aromat

Nuty Smakowe 

Zakończenie 

Barwa wina

Obserwuj kolor i klarowność wina. Najlepiej zobaczyć kolor w pełnej okazałości przykładając do białej ściany w dobrze oświetlonym pokoju. Użyj obręczy obrusu, a nawet rękawa białej koszuli. Zwróć uwagę, czy wino jest jasne i błyszczące, czy mętne i matowe. Powinieneś również zwrócić uwagę na głębię koloru. Czy jest wodnisty i blady czy głęboki i ciemny? Czy jest gęsty? Czy występuje w nim naturalny osad?  

Aromat

Wirując wino w kieliszku zwiększasz kontakt z powietrzem i nasilasz w ten sposób aromat wina. Zawiruj wino, trzymając kieliszek przy podstawie lub przy łodydze. Uważa się za niewłaściwe trzymanie kieliszka przy samej czaszy, ponieważ w ten sposób ogrzewasz ciecz znajdującą się w kieliszku.

 

Nuty Smakowe w winie

Kwasowość: Nadaje winu chrupkość i świeżość, bez których wino jest płaskie i kwaśne.

Tanina: Goryczka, której smakujesz, pochodzi ze skórek winogron i nasion. Jest niezbędna do wykończenia wina.

Słodycz: Pochodzi z owocowych smaków wina, a także wszelkich sfermentowanych cukrów winogronowych pozostałych w winie. Jeśli nie ma postrzeganej słodyczy, wino jest "wytrawne".

Owocowość: Intensywność zależy od odmiany, warunków uprawy i technik produkcji wina.

Więcej tajników degustacji wina dowiesz się na naszych spotkaniach!

Zapraszamy 

Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji