Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Co robić w Gdańsku - atrakcje, wydarzenia w Gdańsku?

Wakacje się skończyły, zaczyna się jesień, czyli jedna z najmniej lubianych pór roku. Co można robić w chłodne wieczory? Gdańsk oferuje wiele!

Centrum naukowe, kulturalne i gospodarcze. Miasto położone nad Morzem Bałtyckim z dużym portem handlowym, stolica województwa pomorskiego. Miejsce, które głośno zapisało się w historii Polski jako symbol początku II wojny światowej czy miejsce powstania Solidarności. Chętnie odwiedzane zarówno w lecie, jak i w inne pory roku. Można tutaj spędzić słoneczne wakacje na plaży, zwiedzić piękne stare miasto i podziwiać wspaniałą architekturę. 

Atrakcje Gdańska warte zobaczenia:

  • Muzeum Bursztynu – muzeum dokumentujące historię bursztynu i dzieje tego rzemiosła w Polsce. Mieści się przy Drodze Królewskiej, pięknej trasie w centrum miasta.
  • Droga Królewska w Gdańsku (ulica Długa i Długi Targ) – nieoficjalna nazwa głównej trasy turystycznej miasta, nazwa ma nawiązywać do wjazdów danych monarchów 
    do miasta.
  • Muzeum II Wojny Światowej – muzeum ma na celu upowszechniać wiedzę o II wojnie światowej i roli Polski w tym konflikcie. Ma za zadanie pielęgnować pamięć 
    o bohaterach i ofiarach.
  • Westerplatte – miejsce, w którym oficjalnie rozpoczęła się II wojna światowa.
  • Europejskie Centrum Solidarności – instytucja, której celem jest przybliżenie historii Polski w czasach PRL oraz powstania Solidarności i jej wpływu na historię Europy.

Gdańsk wydarzenia – Zielone Butelki zapraszają!

Oprócz możliwości zwiedzania miasta, oglądania wspaniałych zabytków oraz odwiedzenia miejsc kultury i sztuki, w mieście takim jak Gdańsk nie można się nudzić. Koncerty, spektakle, spotkania z ciekawymi ludźmi czy tematyczne wieczory związane z różnymi odnogami kultury. To tylko kilka z szeregu oferowanych przez miasto atrakcji. 

Do ciekawych wydarzeń jakie oferuje życie nocne Gdańska, można z pewnością zaliczyć wiele okazji do skosztowania wyśmienitych win. Zarówno z całego świata, jak i tych z Polski. Cotygodniowe, comiesięczne oraz coroczne wydarzenia są doskonałą okazją do poznania świata win i spotkania się z rzemieślnikami, sommelierami czy innymi miłośnikami tego trunku. Jest to doskonała możliwość spędzenia jesiennych wieczorów. Zapraszamy na nasze wydarzenia, podczas których porozmawiamy o winiarstwie i skosztujemy najlepszych win.


Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji