Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Czy wino bezalkoholowe jest dietetyczne?

Niektórzy z nas lubią wytrawne, inni słodkie. Są miłośnicy białego albo czerwonego. A co z winem bezalkoholowym? Jak powstaje? Czy rzeczywiście nie ma alkoholu? I czy jest dietetyczne?

Jak powstaje wino bezalkoholowe?

Proces produkcji takiego wina wygląda tak, jak w przypadku wina alkoholowego, czyli w procesie fermentacji soku zwanym winifikacją. Jednak różnica polega na tym, że na samym końcu tego procesu, wino zostaje pozbawione alkoholu. Taki proces nazywa się dealkoholizacją. Alkohol usuwany jest w procesie ekstrakcji próżniowej. Wino przy 30 stopniach Celsjusza zaczyna wrzeć, a alkohol wyparowuje z niego. Taki proces pozwala na redukcje ilości alkoholu nawet do 0.00%. Co sprawia, że można stworzyć smaczne i aromatyczne wino, zupełnie pozbawione procentów. Podział win bezalkoholowych wygląda podobnie jak alkoholowych, dzielimy je na: wina białe, wina czerwone oraz wina różowe. 

Bezalkoholowe wina to doskonałe wyjście dla sportowców, kobiet w ciąży, osób przyjmujących na co dzień leki wykluczające picie alkoholu czy osób starszych. Pozwala zachować smak i aromat prawdziwego wina, nie pozostawiając negatywnych skutków na zdrowiu. Dodatkowym atutem wina bezalkoholowego jest niska kaloryczność. W tradycyjnych trunkach nośnikiem kalorii jest alkohol. Pozbywając się go z wina, obniżamy jego kaloryczność. Spadek kalorii szacuje się na 70%, a w niektórych wypadkach nawet o 95% (wino wytrawne Schloss Boosenburg Trocken). Jak widać, to doskonałe wyjście dla osób na diecie.

Wino bezalkoholowe Gdańsk – Zielone Butelki

Podział win bezalkoholowych, jak napisaliśmy wyżej, jest taki, jak w przypadku alkoholowych: białe, czerwone i różowe. Smak i aromat praktycznie się nie zmienia, a kaloryczność spada. Więc tak, jest to dobry wybór na imprezę. Zwłaszcza jeżeli wiemy, że pojawią się na niej osoby niepijące, kobiety w ciąży czy osoby leczące się przewlekle. Jest to też ciekawe wyjście jako ciekawostka ze świata win. Ponieważ piwo 0,00% znamy już wszyscy, a o winie bez procentów nie każdy wie.


Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji