Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

UPRAWA BIODYNAMICZNA (BIODYNAMIC FARMING)

Uprawa biodynamiczna to połączenie rolnictwa organicznego z zasadami antropozofii Rudolfa Steinera o przywracaniu siły i witalności ziemi. W tego typu uprawach szczególną uwagę zwraca się na wpływ kosmosu, stosowanie specjalnych kompostów i biopreparatów oraz używanie konkretnych roślin - dodając je do kompostu lub uwzględniając w płodozmianie. Hodowcy powinni jak najbliżej trzymać się biodynamicznego kalendarza siewu i sadzenia. Pomimo, że dla wielu z nas praktyki upraw biodynamicznych mogą wydawać się po prostu nieracjonalne, nie można nie zauważyć, że niemały procent najwspanialszych win świata powstaje właśnie na takich uprawach.


Nazwa:Demeter Agriculture Bio-Dynamique

Kraje:Certyfikacja niemiecka (międzynarodowa)

Demeter International ma siedzibę główną w Niemczech i wiele oddziałów w różnych krajach, np.: Demeter France. Jest to największa organizacja certyfikująca wina pod względem uprawy biodynamicznej. Demeter wymaga od właścicieli winnic stosowania biodynamicznych praktyk przez cały rok, a wszystkie organiczne nawozy muszą być potraktowane zgodnie z praktykami przygotowania kompostu.


Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji