Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Szkolenia winiarskie dla firm 

Wino staje się obecnie coraz bardziej popularnym napojem, który Polacy piją coraz chętniej do obiadu czy kolacji. Kluby miłośników wina, winiarnie czy winnice wkraczają powoli w coraz żyźniejsze czasy. Warto iść z duchem mody i przekazać swoim pracownikom trochę wiedzy w ramach spotkania zapoznawczego czy nagrody za wyniki. Zapraszamy Państwa na szkolenia winiarskie dla firm.

Czego uczą szkolenia winiarskie?

Na szkoleniu pracownicy nauczą się między innymi:

  • O historii winiarstwa, zarówno na świecie, jak i w Polsce – gdzie powstały pierwsze winnice? Czy posiadamy swój własny szczep?
  • Rodzajów wina – czym różnią się wina półsłodkie od słodkich, jaki jest proces produkcji w przypadku win różowych, jak przygotowuje się wina białe?
  • Do jakich okazji oraz potraw można wykorzystywać poszczególne rodzaje wina – czerwone, różowe, białe?
  • Kiedy możemy nazwać dany trunek szampanem?

Jednak nauka wyłącznie czysto teoretycznych rzeczy nie jest zbyt interesująca dlatego oferujemy również:

  • Naukę trzymania kieliszka, 
  • Naukę poprawnej degustacji – w zakresie szkolenia są również poprawne wykrywanie nut i zapachów,
  • Oraz wiele więcej.

Jednak podstawową zaletą szkoleń jest swobodna i przyjacielska atmosfera, która zespala każdy zespół i zbliża go do siebie. 

Degustacja wina 

Jak napisaliśmy wyżej samo przekazywanie wiedzy teoretycznej nie byłoby na tyle ciekawe. Tak więc oprócz poznawania historii winiarstwa oraz sposobów upraw roślin i produkcji win, oferujemy degustacje. 

Wina, jakie zaproponujemy Państwu pochodzić będą z każdego zakątku świata. Jeśli jednak w Państwa preferencjach pojawi się jakiś kraj, bo na przykład firma pochodzi z Włoch, zaprezentujemy najlepsze wina z tego kraju. Na szkoleniu z degustacji poznają Państwo techniki degustowania wina. Jak wyczuwać nuty zapachowe oraz smakowe, czym są poszczególne „nosy” w degustacji wina oraz jak prawidłowo nalewać wino do kieliszka w czasie degustacji. 

Zaprezentujemy również nasze polskie pozycje z karty win z najlepszych winiarni w kraju. Mało kto wie, że winiarstwo polskie ma bardzo długą tradycje. Produkujemy wina, które zyskują coraz większą sławę na arenie międzynarodowej. 

Ciekawą pozycją z karty, jaką Państwu zaproponujemy będą również wina ekologiczne, czyli biodynamiczne, naturalne, zrównoważonej uprawy oraz wiele więcej. Przybliżymy proces tworzenia win EKO oraz wyjaśnimy dlaczego jest tak wiele rodzajów. 

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenia winiarskie dla firm?

Są one doskonałą okazją, aby zgrać nowo powstały zespół lub świętować wspólne sukcesy. Firmy coraz chętniej skłaniają się ku temu rozwiązaniu, niż do osławionych wyjazdów integracyjnych. Jednak nie wyklucza to faktu, iż szkolenia te mogą być częścią kilkudniowego wyjazdu dla pracowników.  

Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty szkoleń winiarskich z Zielone Butelki. Nasze bogate doświadczenie oraz zapał do winiarstwa sprawi, że spędzą Państwo doskonały wieczór w towarzystwie najlepszych światowych i Polskich pozycji z karty win.


Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji