Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Degustacja w Gdańsku jako impreza firmowa?

Kluby, puby i sale konferencyjne – to wszystko już było. Jak więc zadbać o fantastyczną atmosferę, która sprzyja integracji pracowników firmy? Może wycieczka śladami polskiego winiarstwa bądź podróż do winnych zakątków świata? Zapraszamy na degustacje tysiąca smaków do sklepu Zielone Butelki!

Atrakcje dla firm Gdańsk – degustacja polskich win u nas 

Bogactwo historyczne polskiego winiarstwa sięga już IX i X wieku, to wtedy na terenach dzisiejszej Małopolski powstały pierwsze winnice. Winiarstwo było tak popularne i doceniane, że wiele miejscowości wzięło nazwę właśnie od uprawy winorośli i produkcji wina, jak np. położona niedaleko Warszawy wieś Winnica. Tymi i wieloma innymi opowieściami dzielimy się podczas degustacji win organizowanych przez Zielone Butelki.

Północ może poszczycić się kilkoma winnicami, które przyciągają turystów wyjątkowymi smakami oraz aromatami morza i lasów iglastych. Są popularne zwłaszcza wśród turystów 
z Niemiec czy Rosji. Jeśli więc chodzi, o Eventy firmowe Gdańsk proponuje coś ponad zwykłe kluby czy sale konferencyjne – proponuje degustacje win w sklepie Zielone Butelki!

Jak przebiega degustacja?

Degustacje wina dzielimy na trzy etapy: 

  •          Degustacja wizualna – polega głównie na obserwowaniu trunku. Nalewamy wino 
    do 1/3 objętości kieliszka i patrzymy na jego cechy wizualne. Czy wino jest klarowne, czy lśni? Lekko wprawiając je w ruch, możemy zauważyć stróżki/łzy, które sprawiają wrażenie jakby wino było lepkie. Taka reakcja to ukazanie ilości cukru i alkoholu zawartego w winie. 
  •          Degustacja węchowa – poznajemy tutaj bogate aromaty i nuty zapachowe wina. Ten etap dzieli się na trzy fazy: Pierwszy nos, czyli bez zakręcania kieliszkiem wąchamy je. Drugi nos, czyli po lekkim zakręceniu kieliszkiem, czujemy cięższe aromaty znajdujące się w winie. Trzeci nos to energiczne mieszanie kieliszkiem, po którym czujemy wszystkie nuty zapachowe wina. 
  •          Degustacja smakowa – próbujemy wino, bierzemy do ust niewielką ilość trunku wraz 
    z powietrzem, aby je dotlenić i chwilę „żujemy”. Tym samym lokalizujemy zawartość garbników, kwasów czy cukrów. Tak możemy ocenić harmonię wina.

Szeroki wybór win na każdą okazje 

Imprezy dla firm Gdańsk można organizować na wiele sposobów. Mamy piękne architektonicznie miasto, które zachwyca turystów, mamy dostęp do Bałtyku i wielu miejsc kultury. Odpowiednim udekorowaniem każdej imprezy na poziomie jest dobre wino. Po wybór takiego zapraszamy do naszego sklepu Zielone Butelki.


Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji