Największy wybór win ekologicznych w Polsce!

Kategorie win

Degustacja wina – czyli bukiety smaków.

Coraz większą popularnością cieszą się wycieczki do winnic i degustacje tamtejszych win. Dla smakoszy wina jest to okazja nie tylko, aby skosztować ulubionego napoju, ale również zwiedzić miejsce gdzie powstaje. Lokalnych miłośników win zapraszamy na degustacje trunków z całego świata, która przeniesie ich do najsłynniejszych winnic.

Degustacja wina

Degustacja wina dzieli się na etapy. Pierwszym z nich jest degustacja wizualna, biorą w niej udział głównie oczy, oceniamy wygląd wina. Do kieliszka wlewa się mniej więcej 1/3 jego objętości, zauważyć można wtedy czy wino jest klarowne, czy jego powierzchnia jest lśniąca. Kieliszkiem z winem lekko zakręcamy, czym wprawiamy je w ruch i powodujemy, że w stają się widoczne stróżki/łezki wina. Zupełnie jakby było oleiste i lepkie. To ukazuje ilość alkoholu i cukrów zawartą w winie. 

Potem następuje degustacja węchowa, tutaj wchodzi do gry nasz nos. Sprawdzamy zapach, poznajemy bogaty bukiet wina. Przebiega ona w trzech fazach: Bez zakręcania winem wąchamy je, to jest tzw. pierwszy nos. Kolejna, czyli tzw. drugi nos, odbywa się gdy lekko zakręcimy winem, wtedy uwalniamy z niego cięższe aromaty. Na koniec tzw. trzeci nos, czyli energiczne mieszanie kieliszkiem, aby dobrze napowietrzyć wino, wydobywamy z niego wszystkie ukryte zapachy. Również u nas szkolenia winiarskie - Gdańsk. Zapraszamy

Ostatni etap degustacji to smak. Polega on na wzięciu do ust odpowiedniej ilości wina wraz z powietrzem (po to, aby je dotlenić), chwile trzymamy wino w ustach, jakby przeżuwając je lekko. Identyfikujemy zawartości garbników, cukrów czy kwasów. Na koniec biorąc pod uwagę te wszystkie elementy, oceniamy harmonię wina. 

Degustacja win Gdańsk – serdecznie zapraszamy!

Zielone Butelki zapraszają na degustacje win z całego świata. Podczas niej zweryfikujemy swoją wiedzę o winach i możliwości  organoleptyczne. Zapraszamy wszystkich zarówno z Gdańska, jak i okolic, którzy doceniają wyjątkowe smaki, aromaty i nuty zapachowe win. Podczas degustacji panuje luźna atmosfera sprzyjająca spotkaniom w gronie przyjaciół. Z kieliszkiem wina w ręce wspólnie przeniesiemy się do najsłynniejszych światowych winnic.


Product successfully added to the product comparison!
Ta strona używa plików cookie w celu optymalizacji i ułatwienia dostępu do naszej strony internetowej. Dalsze korzystanie z tej witryny internetowej oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Możesz osobiście zarządzać tym, jakie i przez jakie witryny pliki cookie mogą być implementowane na Twoim urządzeniu. W celu zapoznania się ze szczegółami kliknij odnośnik - Więcej informacji